לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

תיקון חדש לחוק ההוצאה לפועל בעניין מזונות,

מאפשר לרשם ההוצאה לפועל לפרוס חוב מזונות

לפי תיקון חדש לחוק ההוצאה לפועל החל מ16/8/2018  יש לרשם ההוצאה לפועל סמכות להורות על פריסת חוב המזונות בהוצאה לפועל על פי יכולת החייב. החוק נותן מענה למצוקתם של חייבי מזונות שללא פריסת החוב אינם יכולים לשלם את כל החוב בבת אחת, ולכן עלולים להיות נתונים לסנקציות קשות עיקולים הגבלות ואפילו פקודות מאסר.

על פי התיקון לחוק לרשם ההוצאה לפועל סמכות לדון בבקשה לשלם את החוב בתשלומים לפי יכולת החייב. בעבר המצב היה יותר קשה ,כוון שלרשם ההוצאה לפועל לא היה סמכות לדון בבקשה לתשלום החוב בתשלומים ,אם כי לפי הפסיקה היה עליו להפנות את החייב לבית משפט למשפחה או לבית דין רבני לדון בבקשה . ואף ניתן היה לבטל פקודות מאסר במקרים המתאימים  בהם החייב לא יכול היה לשלם את יתרת החוב בבת אחת.

הסיבה  לחקיקת החוק,  הייתה להסמיך את רשם ההוצאה לפועל לפרוס חוב עבר במזונות בנסיבות שבהם  ללא פריסת חוב העבר בתשלומים  , החייב יישאר ללא אמצעים למחיתו .או יהיה בסיכון לסנקציות קשות כולל פקודת מאסר ,עקב אי יכולתו לשלם את החוב . בפועל ניתן להשתמש בתיקון לחוק , ובעבר ניתן היה להשתמש בפסיקה על מנת לבטל פקודת מאסר.

למשרדנו הגיעו מקרים של חייבים  שהוצאו נגדם פקודות מאסר לאחר שלא הצליחו לשלם את יתרת החוב . והצלחנו לבטל את פקודת המאסר , בתשלום חודשי קבוע לפי יכולת החייב.


 

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם