לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

תום לב בהליכי פשיטת רגל ותפקיד המנהל המיוחד

1. בהליכי פשיטת רגל מוטל דגש מיוחד על החובה לבא בתום לב לבית המשפט שכן מי שמבקש כנוס נכסים ועיכוב הליכים ולאחר מכן הכרזה על פשיטת רגל ופטור מחובות .חייב לבא בידיים נקיות , שכן מטרת הליכי פשיטת הרגל היא כנוס נכסי החייב וחלוקתם בצורה שוויונית .
2. מטרת הליכי פשיטת הרגל היא לאזן בין זכויות הנושים השונים להגשים את זכות הקניין זכות חוקתית במסגרת חוק כבוד האדם וחרותו מנגד הליכי פשיטת הרגל מאפשרים לחייב תם לב שאיננו יכול לשלם את חובותיו לשלם על פי יכולתו ולקבל הפטר תוך תקופה קצרה יחסית ולהתחיל דף חדש לאחר קבלת הפטר .
3. חשיבות מיוחדת יש להישמע להוראות המנהל המיוחד , שכן בדרך כלל השופט מחליט בשים לב לטענות המנהל המיוחד שתפקידו לבדוק את מצבת החובות וכנוס הנכסים ובצוע דרישות החוב על ידי החייב , ותום ליבו של החייב
4. למשרדנו הגיעו מקרים שבהם החייב לא היה מיוצג ולא מלא בדייקנות אחר דרישות החוק , ובקשות המנהל המיוחד ,והמנהל המיוחד ביקש ביטול פשיטת הרגל , ובעקבות תיקון המחדלים המשיך החייב בהליכי פשיטת הרגל ואף זכה לפטור .
לכן יש למלא בדקדקנות לאחר דרישות החוק ורצוי לא לחסוך בשכר טרחה עו"ד , שכן טעות במילוי דרישות החוק עלולים לגרום לדחיית בקשה לפשיטת רגל ולדחיית בקשה להפטר
5. לפי הפסיקה בפש"ר 24560-01-11 בן שבת נגד הכונ"ר נקבע מהות הליכי פשיטת רגל מול הליכי הוצאה לפועל. ציטוט:
7. עוד נקבע כי " , אין כל הצדקה לתת "קרש הצלה" לחייב אשר בא לבית המשפט בידיים שאינן נקיות, או אינו משתף פעולה…. עם הנאמן שמונה על נכסיו או אינו עומד בתנאי צו הכינוס בעניינו"
8. לכן חשוב מאד למלא בדקדקנות אחר הוראות החוק והנאמן , באותו מקרה הפרה החייבת את הוראות החוק , ולא שילמה את התשלומים במועדם ובית משפט ראה בכך חוסר תום לה ודחה בקשתה לפשיטת רגל תוך קביעה כי " . אין גם מקום או הצדקה לפגוע בנושים כדי לסייע למי שאינו ממלא אחר צו הכינוס ככתבו וכלשונו ונוהג בחוסר הגינות ובחוסר יושר. "
9 . עוד קבע כי ", בהליך בו מבקש החייב את הגנת החברה מפני נושיו, אין חובה על הכנ"ר "לרדוף" אחר החייב כדי שימציא מסמכים וישלם תשלומים חודשיים במועדם.
10. בית המשפט קבע כי ציטוט " ….. " היא אינה יכולה להסביר מדוע היא לא הגישה דוחות דו-חודשיים במשך שנה וחצי, ……..החייבת שלא עובדת על פי הצהרתה, לא ידוע מה מקורות הכנסותיה, גם לא הגישה במשך כל התקופה בקשה כלשהי להקטין את התשלומים החודשיים שהושתו עליה, מנימוקים אלה וחוסר תום ליבה דחה כבוד בית המשפט את בקשתה לפשיטת רגל .
11. לסכום לכן יש למלא בדקדקנות לאחר דרישות החוק ולהסתייע בעו"ד שמתמחה בפשיטת רגל ולא לחסוך לא לחסוך בשכר טרחה עו"ד , שכן טעות במילוי דרישות החוק עלולים לגרום לדחיית בקשה לפשיטת רגל ולדחיית בקשה להפטר .שפרושו להמשיך לסבול מחובות שנים רבות ללא מתאימה מפני הליכים בהוצאה לפועל.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם