לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

מתי עצמאי יכול להיות פושט רגל 

עצמאי פושט רגל 
1. בעלי עסקים שנקלעים לקשיים כספיים  נאלצים לפעמים לפנות לבית המשפט להכרזתם כפושטי רגל ובמקרה זה נשאלת השאלה  האם הם יכולים להמשיך בעיסוקם כעצמאים או עליהם לעבור לעבוד כשכירים .
2. בתי המשפט מעודדים את החייב בפשיטת רגל לעבוד כשכיר  על מנת להמשיך ולשלם את הסכום הקבוע שמושט עליהם . שכן יש חשש כי אם ימשיכו לעבוד כעצמאים יש חשש ליצירת חובות חדשים
.

3. החייב יכול לבקש להמשיך לעבוד כעצמאי  במידה ועבודתו כעצמאי יאפשר לו להמשיך לעמוד בתשלומים החודשיים , ונזכור כי לא תמיד ניתן למצוא עבודה כשכיר  כך שלעיתים אין ברירה לחייב עצמאי אלא להמשיך לעבוד כעצמאי  הן על מנת לפרנס עצמו ומשפחתו והן על מנת שיוכל להמשיך ולשלם את התשלומים שנפסקו לו במסגרת הליך פשיטת הרגל.

4. כמובן שבמקרה זה יחולו החובות הרגלים של עצמאים לנהל ספרים ולהגיש דוחות על הכנסות השוטפות לרשויות (מס הכנסה בטוח לאומי ומע"מ ) , ובהיעדר הדוחות עלול בית המשפט לבטל את הליכי פשיטת הרגל מחוסר תום לב.

5. משרדנו טיפל במקרה בו  פנה לקוח עצמאי בבקשה לפשיטת רגל ,   וביקש להמשיך לעבוד כעצמאי , .ולכן בקשנו אישור להמשיך לעבוד כעצמאי על מנת שהמבקש יוכל להמשיך  ולפרנס את משפחתו וכן לשלם את התשלומים החודשים , ובית המשפט נעתר לבקשה ואיפשר למבקש להמשיך  לעבוד כעצמאי ולמלא את הדוחות  על הכנסותיו לרשויות המס כדין , ובסופו של דבר אף ניתן הפטר למבקש

 6. בתיק פש"ר חיפה  92-06  שגיב כרמל החייב קיבל אישור לנהל עסק עצמאי ,באותו מקרה נוצר לחייב חוב פיגורים  ובנוסף לא דווח כדין על הכנסותיו , בית המשפט פסק כי  מוטלת עליו החובה להוציא חשבוניות במסגרת אישור לניהול עסק ועליו להמציא דווח מלא ולעמוד בתנאים שנקבעו במסגרת אישור לניהול עסק עצמאי.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם