לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

פשיטת רגל כתוצאה מכישלון עסקי

1. מקרים רבים חייבים מגיעים לפשיטת רגל כתוצאה מכישלון עסקי , בדרך כלל הכישלון לא נובע מחוסר תום לב .

2. אמנם לפי סעיף 63 לפקודת פשיטת הרגל מטיל סייג למתן הפטר כאשר ציטוט:;
(6)פושט הרגל גרם או תרם לפשיטת רגלו בעסקאות נמהרות או מסוכנות, בפזרנות בלתי מוצדקת באורח חייו, בהימור, או בהזנחה פושעת של עניני עסקיו
3.אלא שבפועל בדרך כלל לא מדובר על הזנחה פושעת של ענייני עסקיו אלא לכל היותר רשלנות שחסרת תום לב.
4.מניסיון של תיקים שהגיעו לטיפול במשרד ,אישר בית המשפט הכרזה על פשיטת רגל ומתן הפטר לחייבים שפשטו את הרגל עקב כישלון עסקי כל עוד לא נגרם בחוסר תום לב .
5.בשנים האחרונות חל גידול ניכר במספר פושטי הרגל בעיקר בגלל כישלון עסקי . שנוצר עקב המצב הכלכלי הקשה . החייבים אינם מצליחים לצאת ממעגל החובות שהולך וגדל כמו כדור שלג כתוצאה מטפיחת הריבית והריבית הנוספת . שמתווספת על הקרן ועל הריבית שהתווספה, ( ריבית דה ריבית ) .
במצב זה חלקם מנסים בתחילה להתמודד עם החובות בהליכי חקירת יכולת ואיחוד תיקים , אך כאשר החובות גדולים התשלומים לא מכסים אפילו את הריבית , והם מגיעים למצב בו לא נראה בעתיד הקרוב סיכויי ראלי לפרוע את החוב ,לכן הם נאלצים לפנות להליכי פשיטת רגל .
6. מצב זה אין לבא אליהם בטענות על שפתחו בהליכי פשיטת רגל אלא לנסות לעזור להם על ידי עיכוב הליכים והפטר בזמן הקרוב .
7. בדרך כלל זמן קצר לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל ניתן צו כנוס ועיכוב הליכים וצו תשלומים סבירים בהתאם ליכולת החייב ,, לאחר מכן תוך שנה וחצי מציע המנהל המיוחד הצעת פשרה והסכם עם החייבים לתשלום סכום נוסף והפטר
8. פסק דין בנושא בבש"א בש"א 2874/04 קטורזה דוד נ' כונס הנכסים הרשמי על פי טענות החייב חובותיו נוצרו כתוצאה מכישלון עסקי .בעת בניהול עסק למכירת אביזרי רכב ו גירושיו מאשתו ..
בית המשפט קבע כי יש לתת לו הפטר על פי הנסיבות והעובדה שמשלם 5 שנים לקופת הכנוס , והתחשב בנסיבות האישיות של החייב . ואפשר לו לקבל הפטר כנגד הוספת סכום נוסף לקופת הכנוס
9. לאחר מתן הפטר יכול החייב להתחיל חיים חדשים ללא חובות . ופטור מלא מחובות שהצטברו עד מועד הגשת בקשה לכינוס. כאשר המטרה היא שקום החייב והגנה מפני הטרדות מעיקות של הנושים .
אין לראות במאמר יעוץ משפטי , האמור במאמר מתייחס למקרים כללים בעוד שבכל מקרה ומקרה הדין יכול להיות שונה ואין להסתמך על האמור במאמר , יעוץ משפטי יינתן רק בהתעצות ישירה במשרדנו.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם