לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

פשיטת רגל כתוצאה מחובות לבנקים

1..חלק גדול מפשיטות הרגל אירעו כתוצאה מהלוואות בנקים שהחייבים לא הצליחו להחזיר . במצב השורר במדינה הלוואות בריבית בשעורים העולים על 10 אחוז גורמים לעיתים לטפיחת החוב כאשר החייב לא מצליח לשלמם ,והחוב טופח כמו כדור שלג כתוצאה מריבית דה ריבית המוטלת על החייב בגין אי תשלום החוב
2..בנקים נותנים הלוואות למטרת רווח ,ובדרך כלל מרוויחים מההלוואות במקרים מועטים שהחייבים לא מצליחים לשלם חובותיהם החייב פונה להליך פשיטת רגל , במקרה זה בדרך כלל הבנקים מפסידים . אך במאזן הכללי הבנקים מרוויחים שכן מדובר בשקולים עסקיים .
3. ברוב המקרים שהגיעו למשרדנו חלק גדול מהחובות נבעו מהלוואות בנקים , ובית משפט אישר את בקשתם לפשיטת רגל שכן מדובר בהתנהלות עסקית לא נכונה בדרך כלל אך איננה חוסר תום לב .
4 .לפי סעיף 63 לפקודת פשיטת הרגל "אלה העובדות המסייגות מתן הפטר:
(1) "במהלך פשיטת הרגל נהג החייב בחוסר תום לב, במטרה לנצל לרעה את הליכי פשיטת הרגל;"
(6)פושט הרגל גרם או תרם לפשיטת רגלו בעסקאות נמהרות או מסוכנות, בפזרנות בלתי מוצדקת באורח חייו, בהימור, או בהזנחה פושעת של עניני עסקיו"
5. בתיק פש"ר 652/03 ארג'י מושה נגד הכנ"ר קבע בית המשפט כי איננו סבור שהסכמת החייבים להשתמש באשראי בנקאי מהווה חוסר תום לב , אחרת מרבית בקשות החייבים לפשיטות רגל כתוצאה מחובות בנקים היו נדחות.
6. בפועל הבנקים מעודדים קבלת הלוואות ואף פונים ללקוחות לקבלת הלוואות נוספות לכן אינם יכולים לבא בטענות למי ששקע בחובות כתוצאה מהלוואות יקרות
7.יצוין כי במקרים גבוליים ניתן להתפשר עם הבנקים בסכומים קטנים מתוך ידיעה שהאלטרנטיבה . פשיטת רגל של הלקוח גרועה יותר

8. למשרדנו הגיע לקוח שעשה איחוד תיקים לפני שנים רבות . ומשלם סכומים זעומים כל חודש . הבנק שנואש מלגבות. החוב עקב מצבו הכלכלי ומחלותיו הסכים לסגור חוב של מיליון ₪ כנגד תשלום של ב 6000 ₪ בלבד .
9.לכן לעיתים כאשר יש מספר מועט של נושים כדאי לעיתים לבחון ניסיון להתפשר עם הבנקים פשרות ללא פשיטת רגל , ורק אם הניסיון לא יצליח לפנות להליכי פשיטת רגל.
10 רק לאחר מתן הפטר יכול החייב לפתוח חיים חדשים , נקי מחובות .

אין לראות המאמר יעוץ משפטי , האמור במאמר מתייחס למקרים כללים בעוד שבכל מקרה ומקרה הדין יכול להיות שונה ואין להסתמך על האמור במאמר , יעוץ משפטי יינתן רק בהתעצות ישירה במשרדנו.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם