לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

עיכוב הליכים בהוצאה לפועל

עיכוב הליכים בהתנגדות לבצוע שטר
כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל , והחייב מקבל אזהרה על הגשת תביעה שיטרית , על החייב לנקוט בהלכים מתאימים על מנת שלא יוטלו עליו סנקציות .
בשלב ראשון יש לבדוק אם קיימת הגנה מפני התביעה השיטרית אם כן יש להגיש התנגדות במועד , אשר תגרום לעיכוב הליכים עד לדיון בהתנגדות ועד פסק הדין הסופי .
אם בסופו של דבר הפסיד החייב במשפט ממשיכים נגדו ההליכים בהוצאה לפועל.
במקרה זה עליו לנקוט בפעולות על מנת לעכב הליכים ,ועליו להראות שהוא מוכן לשלם ומשלם על פי יכולתו. וקביעת יכולתו היא .בסמכות רשם הוצאה לפועל
יש מספר דרכים לבקש ולקבל עיכוב הלכים בהוצאה לפועל .
עיכוב הלכים כאשר נפתח תיק בודד
בדרך כלל כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל בודד, רצוי לבקש בקשה לתשלומים וחקירת יכולת ועיכוב הלכים כל עוד עומד החייב בתשלומים . בפועל בדרך כלל מעוכבים הליכים לאחר הבקשה בתנאי שהחייב עומד בתשלומים שקבע רשם ההוצאה לפועל .

עיכוב הליכים בבקשה לאיחוד תיקים
כאשר נפתחים מספר תיקים בהוצאה לפועל , לחייב עומדים שתי אפשרויות :
– אם החייב יכול לשלם 3 אחוז מכל חובותיו כל חודש . גם אז עליו לבקש חקירת יכולת ולהציע לשלם 3 אחוז מהחוב כל ואף לשלם את התשלום הראשון . לאחר מכן בדרך כלל יעכבו את ההליכים נגדו כל עוד ימשיך לשלם את הסכום שנקבע לו אך יעכבו יציאתו מן הארץ .
– אם החייב לא יכול לשלם 3 אחוז בחודש עליו לבקש בקשה לאיחוד תיקים והכרזת חייב מוגבל .. באמצעים . גם במקרה זה המבקש מגיש בקשה לחקירת יכולת אלא שבמקרה זה לא יפעלו נגדו כל עוד הוא עומד בתשלומים , אך ההכרזה טומנת בחובה הגבלות שונות וכן עיכוב יציאה מן הארץ

על פי הפסיקה לרשם סמכות לקבוע את יכולת החייב ויש לדייק בבקשה ובמסמכים שמצורפים כוון שכאשר לא מצרפים את כל המסמכים הרלוונטיים ולא מצרפים את כל ההוצאות עלול להיווצר רושם שיכולת החייב גדולה יותר ממה שהיא במציאות ובמקרה זה יקבעו לחייב סכום העולה על יכולתו . אשר לא יוכל לעמוד בו . עובדה שתגרום לסנקציות וביטול עיכוב הליכים .

פסק דין בעניין עיכוב הליכים באיחוד תיקים
לפי פסק דין רע"צ (עכו) 40015-06-11 סאהר נעאמנה נגד משיבים שונים . התנתה ראש ההוצאה לפועל איחוד תיקים בתשלום חד פעמי וכן 500 ₪ לחודש עקב השתכרותו , בית המשפט פסק כי עיכוב הליכי הוצאה לפועל .אינו ענין של מה בכך, ואין לעשותו ללא תנאים במיוחד כאשר הדבר נעשה ע"פ בקשת החייב.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם