לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

מתי כדאי לבקש פשיטת רגל

על מנת לדעת מתי כדאי לנקוט בהליכים של פשיטת רגל , ראוי לשקול מספר שקולים להבין את מהות הרפורמה בהלכי פשיטת רגל .הליכי פשיטת הרגל היום .
2. בפועל השינוי העיקרי של הרפורמה שבית משפט קוצב את תקופת שבה משלם החייב תשלומים חודשיים עד מועד ההסכם לשנה וחצי, ובדרך כלל בהסכם נקבע כי ימומשו כל הכספים והנכסים ברי ממוש , וישולמו תשלומים נוספים לתקופה של שנתיים שלוש נוספים ולאחר מכן יינתן הפטר .
3. בפועל יש חייבים שבחוסר ברירה נקלעים לחובות רבים שהולכים וטופחים , עד שאין באפשרותם לעמוד בהחזרים הנדרשים .
4. לכן למי שיש חובות גדולים ושהריבית בגינם גורמת לתפיחת החוב כך שהחייב לא מסוגל לשלם יותר מאשר הריבית והחובות ממשיכים לגדול ראוי לשקול הגשת בקשה לפשיטת רגל .
5. יחד עם זאת שקול מרכזי של בית. המשפט בבקשה לפשיטת רגל האם החובות נוצרו בתום לב והאם החייב מתנהל בהליכי פשיטת רגל בתום לב מגיש דוחות בזמן ועובד ומנסה לשלם כפי יכולתו , ולא מנסה להעלים עובדות רלוונטיות מפני בית המשפט והנושים , במקרה כזה אין סיבה שלא יקבל הפטר . .
6. יחד עם זאת כדאי לנסות להתפשר לפני כן שכן בפשיטת רגל יכולה לגרום לקשיים בעתיד לאחר קבלת ההפטר מלקבל אשראי . והנושים הגדולים בעיקר הבנקים יודעים שאם תוגש בקשה לפשיטת רגל , קרוב לוודאי שלא יקבלו בחזרה את כל ההלוואה שנתנו בתוספת ריבית והצמדה ולכן כדאי להם להתפשר עם החייב.
7. כמו כן יש לקחת בחשבון שאם לחייב יש דירה בבעלותו או חלק מדירה עלולים הנושים לבקש למכור את הדירה , בכפוף לחוקי הגנת הדייר וחוקים נוספים המגינים על חייבים בפשיטת רגל
8. בפועל לאחר סיום הליכי פשיטת רגל החייב מתנקה מחובתיו ויכול להגיש את ההחלטה על ההפטר לכל תיקי ההוצאה לפועל ולסגור את כל תיקי ההוצאה לפועל ולהתחיל מחדש את חייו ללא חובות מעיקות
9. לסכום מדובר בשאלה מסובכת ויש לשקול בכובד ראש מה הפתרון הרצו ,ורצוי להיעזר בייצוג עו"ד שבקיא בפשיטת רגל שכן מדובר בהגנה על עיקר רכושו של החייב . ובניסיון לקבל פטור מחובתיו מבלי לאבד את הדירה

אין לראות המאמר יעוץ משפטי. יעוץ משפטי יינתן רק בפגישה ישירה במשרדנו.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם