לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

טענת פרעתי וסגירת תיק הוצאה לפועל

רבים לא מודעים לאפשרויות הרבות העומדות בפני חייבים בהוצאה לפועל לסגירת תיקים, ויש הרבה אפשרויות לטעון טענות הגנה בטענת פרעתי , וטענות אלה ניתן לטעון תמיד ואינם מתיישנות .
עובדה זו פותחת  פתח לחייבים להגיש  בקשה בטענת פרעתי , ולסגירת כל החוב בתיק ההוצאה לפועל או לסגירת מרבית החוב.

משרדנו טיפל בתיקים רבים בהם הופחת החוב בטענת פרעתי  כתוצאה מכך חייבים חסכו  עשרות אלפי שקלים כתוצאה מהפחתת החוב .
כך למשל הופחת החוב למחצית ללקוח שחובו טפח לסכום העולה על מאה אלף ₪ כתוצאה מריבית והצמדה שהצטברה לתקופה של שנים רבות . במסגרת טענת פרעתי הופחת החוב במחצית ובית המשפט מחק חלקים גדולים מהחוב עקב חוסר פעילות בידי הזוכה
האפשרות  לבקש סגירת תיקים בטענת פרעתי נובעת מהעובדה שתיקים רבים מאד בהוצאה לפועל הם תיקים ישנים , שלא נגבה מהם דבר עקב העובדה שקשה היה לגבות חובות בהוצאה לפועל, ולכן הם היו חסרי פעילות והחייבים יכולים לנצל זאת
על פי הפסיקה תיקים כאלו ניתן למחוק את כל החוב לחילופין את הריבית הצמדה  אשר במקרים רבים מהווים את רוב החוב .
לפי הדין בתיק רע"א 3423/10 דנובה נגד אהרון חפץ .וכן 1282/09חפץ נגד דנובה נפסק כי במקרה בו זוכה השתהתה בפתיחת תיק הוצאה לפועל ,וגרמה לכך שהחוב תפח לממדי ענק, קיבל בית המשפט את טענת פרעתי .ומחק את החוב בהוצאה לפועל
כך גם נקבע בתיק הוצל"פ 03-15873-92-0 . בנסיבות בהם השתהה הזוכה בנקיטת הליכי הוצאה לפועל ללא הסבר סביר, עשויה עובדה זו להעביר את נטל הראייה על שכמו של הנושה , שהחוב לא סולק , לפי אותו פסק דין הרציונל לעקרון היפוך הנטל הוא הקושי של החייב להוכיח טענת פרעתי , עקב העובדה שעבר זמן רב ממועד היווצרות החוב.

בנסיבות אלו נגרם לחייב גם נזק ראייתי שכן בדרך כלל לא שומרים מסמכים לאחר תקופה העולה על 7 שנים .

במקרים מסוימים ניתן להפחית מהחוב  ריבית והצמדה כדין על פי סעיף 81 א (ד) לחוק ההוצאה לפועל לפיו רשאי ראש ההוצאה לפועל להקטין תוספות ריבית והצמדה בנסיבות מסויימות .
על פי ע"א 2836/03 עיריית תל אביב נגד מור  פסק בית המשפט כי ציטוט  "תיק ההוצאה לפועל איננו יכול לשמש " תוכנית חסכון" לזוכה אשר ממתינה עד אין קץ , ללא נקיטת הלכים , תוך צבירת הפרשי הצמדה וריבית ,
ניתן לטעון טענות הגנה נוספות בטענת פרעתי
א  פשרה : אם לאחר פסק הדין הגיעו הצדדים לפשרה שבמסגרתה שולם החוב כולו     ..   או חלקו על פי הסכם הפשרה ניתן לבקש לסגור את התיק .

ב  טענת קיזוז : כאשר יש לחייב פסק דין נגד הזוכה הוא יכול להעלות טענת הגנה ולטעון טענת קיזוז כנגד חובו  לזוכה  .
ג  פירעון החוב : חייב שטוען כי פרע את החוב , , במקרה שעבר זמן רב ניתן לדרוש הפוך נטל הראייה כאשר הזוכה לא  פעל שנים רבות  לפי אותה פסיקה .
ד  טענת התיישנות ושהוי :כאשר התביעה השיטרית הוגשה לאחר תקופה העולה על 7 שנים חלה התיישנות ולעיתים תקופה ההתיישנות קצרה יותר  ולעיתים תקופת התיישנות של  שנתיים בלבד.

לסיכום : יש אפשרויות רבות לסגור תיקים בהוצאה לפועל וכדאי לנצל אותם . על מנת ..     לחסוך סכומי כסף גדולים שהצטברו בתיק ההוצאה לפועל .

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם