לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

חקירת יכולת

משרדנו טיפל ומטפל במקרים רבים של בקשה לחקירת יכולת , במטרה למנוע ו/או לבטל הגבלות שהוטלו על לקוחותיו בהוצאה לפועל . הגבלות אשר גרמו להם מצוקה לא הותירו להם אפשרות להתנהלות כלכלית סבירה .

מהי חקירת יכולת
חייב בהוצאה לפועל שאיננו מסוגל לשלם חובותיו בבת אחת רשאי לבקש לשלם את חובו בשיעורים על פי יכולתו , בין עם הוטלו עליו הגבלות ובין עם טרם הוטלו עליו הגבלות. במקרה שעדיין לא הוטלו עליו הגבלות , יוכל לבקש חקירת יכולת , ותשלום חובו בשיעורים חושיים על פי יכולתו. לאחר ביצוע חקירת יכולת בהוצאה לפועל . ותשלום חובו בתשלומים חודשיים על פי יכולתו יהיה מוגן בדרך כלל .
אם הוטלו בינתיים הגבלות רשאי לבקש לעבור חקירת יכולת בהוצאה לפועל ופריסת חובותיו בתשלומים ,ו יוכל לבטל את ההגבלות הבאות בעקבות חקירת היכולת שעבר .
לכן על החייב לבקש מידית חקירת יכולת שתמנע הגבלות ו/או ביטול הגבלות אם הוטלו
חקירת יכולת ותשלומים ימנעו הגבלות חמורות שהנושה רשאי להטיל

ביטול הגבלות לאחר חקירת יכולת
הדין הוא כי במקרה בו עומד בתשלומים שנקבעו לו בחקירת יכולת צריך הרשם לבטל את ההגבלות
בעניין זה לפי הפסיקה כמפורט ב לפי הפסיקה בתיק רע"ץ 46300-04-13 חוסיין נגד ישרכארט המערער ביקש לבטל ההחלטה לפיה יבוטל הגבלה רק אם ישלם סכום נוסף של 3000 ₪ . בית המשפט קיבל את הערעור וקבע כי "הדרישה כי המבקשת תשלם סך של 3,000 ₪ כתנאי לביטול ההגבלה, הינה בלתי סבירה ובלתי מידתית בנסיבות." בית המשפט כי לפי סעיף 66 ד' (ג) לחוק ההוצאה לפועל התשכ"ז- 1967 : "הרשם יורה על ביטול ההגבלה אם נוכח כי החייב מקיים הוראות של צו תשלומים..". כלומר כאשר חייב עומד בצו התשלומים, יש לבטל את ההגבלה

מילוי שאלון חקירת יכולת
א.מלוי שאלון
א.בהליך של חקירת יכולת ממלא החייב שאלון בו הוא מפרט את כל הכנסותיו והוצאותיו החודשיים שלו ו/או של משפחתו

במילוי השאלון החייב צריך לצרף את כל האישורים הרלוונטיים ולמלא נכון ובמדויק הפרטים על מנת שרשם ההוצאה יראה בשאלון ובתשובות לשאלון כחקירת יכולת , בדרך כלל רשם ההוצאה לפועל פועל יחליט על ביטול הגבלה .אף מבלי לזמן את החייב לדיון , ובתנאי שישלם את כל התשלומים במועד אחרת עלול רשם ההוצאה לפועל לחדש את ההגבלות . ובד"כ קובע רשם ההוצאה לפועל לשלם את ההפרש בין ההכנסות להוצאות , שכן זהו הסכום שהחייב מסוגל לשלם .

רצוי להסתייע בעורך דין שמתמחה בהוצאה לפועל בעת מילוי השאלון , שכן מילוי לא נכון וכל טעות עלול לגרום לנזק עצום מקביעת חיוב סכום חודשי גבוה מדי שהחייב לא יוכל לעמוד בו . ואם לא יעמוד בו , יחודשו ההגבלות . על כל המשתמע מכך . והתוצאה עלולה להיות בלתי נסבלת.

לסיכום על מנת שהחייב לא יפגע מפעולות שונות בהוצאה לפעל מומלץ לעשות חקירת יכולת ולעמוד בתשלומים החודשיים במועד ואין להפסיק את התשלומים שלא יוטלו ההגבלות מחדש .

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם