לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

משרדנו טיפל ומטפל במקרים רבים של בקשה לחקירת יכולת , במטרה למנוע ו/או לבטל הגבלות שהוטלו על לקוחותיו בהוצאה לפועל . הגבלות אשר גרמו להם מצוקה לא הותירו להם אפשרות להתנהלות כלכלית סבירה.
מהי חקירת יכולת

1. חייב בהוצאה לפועל שאיננו מסוגל לשלם חובותיו בבת אחת רשאי לבקש לשלם את חובו בשיעורים על פי יכולתו , בין עם הוטלו עליו הגבלות ובין עם טרם הוטלו עליו הגבלות. במקרה שעדיין לא הוטלו עליו הגבלות , יוכל לבקש חקירת יכולת , ותשלום חובו בשיעורים חושיים על פי יכולתו. לאחר ביצוע חקירת יכולת בהוצאה לפועל . ותשלום חובו בתשלומים חודשיים על פי יכולתו יהיה מוגן בדרך כלל .
2. אם הוטלו בינתיים הגבלות רשאי לבקש לעבור חקירת יכולת בהוצאה לפועל ופריסת חובותיו בתשלומים ויוכל לבטל את ההגבלות הבאות בעקבות חקירת היכולת שעבר .
3 לפי חוק ההוצאה לפועל סעיף 66 א רשאי רשם ההוצאה לפועל להטיל את ההגבלות הבאות"
1.הגבלת החייב מקבל דרכון .
2.עיכוב יציאתו של החייב מן הארץ;
3.הגבלת החייב כלקוח מוגבל מיוחד
4.הגבלת החייב מעשות שימוש בכרטיס אשראי
5. הגבלת החייב מייסד תאגיד או מהיות בעל עניין בתאגיד
6.הגבלת החייב מקבל, מהחזיק או מחדש רישיון נהיגה;

5. לכן על החייב לבקש מידית חקירת יכולת שתמנע הגבלות ו/או ביטול הגבלות אם הוטלו
6. חקירת יכולת ותשלומים ימנעו הגבלות חמורות שהנושה רשאי להטיל
ביטול הגבלות לאחר חקירת יכולת
7. הדין הוא כי במקרה בו עומד בתשלומים שנקבעו לו בחקירת יכולת צריך הרשם לבטל את ההגבלות
8.בעניין זה לפי הפסיקה כמפורט ב לפי הפסיקה בתיק רע"ץ 46300-04-13 חוסיין נגד ישרכארט המערער ביקש לבטל ההחלטה לפיה יבוטל הגבלה רק אם ישלם סכום נוסף של 3000 ₪ . בית המשפט קבע כי י "הדרישה כי המבקשת תשלם סך של 3,000 ₪ כתנאי לביטול ההגבלה, הינה בלתי סבירה ובלתי מידתית בנסיבות." בית המשפט כי לפי סעיף 66 ד' (ג) לחוק ההוצאה לפועל התשכ"ז- 1967 : "הרשם יורה על ביטול ההגבלה אם נוכח כי החייב מקיים הוראות של צו תשלומים..". כלומר משחייב עומד בצו התשלומים, יש לבטל את ההגבלה

מלוי שאלון חקירת יכולת

9. בהליך של חקירת יכולת ממלא החייב שאלון בו הוא מפרט את כל הכנסותיו והוצאותיו החודשיים שלו ו/או של משפחתו ובד"כ קובע רשם ההוצאה לפועל לשלם את ההפרש בין ההכנסות להוצאות

10. במילוי השאלון החייב צריך לצרף את כל האישורים הרלוונטיים ולמלא נכון ובמדויק הפרטים על מנת שרשם ההוצאה לפועל יחליט על ביטול הגבלה .אף מבלי לזמנו לדיון , . לאחר מכן יש לשלם את כל התשלומים במועד אחרת עלול רשם ההוצאה לפועל לחדש את ההגבלות .

11. רצוי להסתייע בעורך דין שמתמחה בהוצאה לפועל בעת מילוי השאלון , שכן מילוי לא נכון וכל טעות עלול לגרום לנזק עצום מקביעת חיוב סכום חודשי גבוה מדי שהחייב לא יוכל לעמוד בו ואם לא יעמוד בו , יחודשו ההגבלות על כל המשתמע מכך. התוצאה עלולה להיות בלתי נסבלת.

12. לסכום על מנת שהחייב לא יפגע מפעולות שונות בהוצאה לפעל מומלץ לעשות חקירת יכולת ולעמוד בתשלומים החודשיים במועד ואין להפסיק את התשלומים שלא יוטלו ת ההגבלות מחדש.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם