לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

  עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
   התקשרו עכשיו:03-6911522

חוק חדש חוק חדלות פירעון.

בשורה לחייבים, חוק חדש: חוק חדלות פירעון ושיקום  כלכלי מבטל כמעט לחלוטין את פקודת פשיטת הרגל

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שיכנס בזמן הקרוב לתוקף ,יבטל בסעיף 358 לחוק כמעט לחלוטין, את פקודת פשיטת הרגל,

החוק משנה ומתקן דינים שונים שהיו תקפים ,ומטרתו שיקום כלכלי והפטר חובות ,ויאפשר  לחייבים שלא יכולים לשלם את כל חובם. להשתקם מבחינה כלכלית, לקבל הפטר ללא הכרזה כפושטי רגל.

 1. היתרון הגדול של החוק , הוא בעצם מחליף את דיני פשיטת הרגל , עם יתרון גדול, ,חייבים יקבלו פטור מלא מחובותיהם ללא כתם של הכרזה כפושטי רגל .
 2. מטרת החוק  להביא לשיקום כלכלי ולהסדיר פירעון חובות של חייבים שלא מסוגלים לשלם את כל חובותיהם ,
 3. לפי החוק החדש חייב יקבל הפטר  תוך 4 שנים ,אך מי שחלש  יותר מבחינה  כלכלית תוך שנה , אך  מי שפעל  או פועל בחוסר תום לב ,יכול  להיות מעוכב  שנים רבות  .
 4. מסיבה זו להתנהגות החייב כיום ,לפני הגשת בקשה על פי החוק החדש , חשיבות רבה הן לגבי סיכויי החייב להצליח בשיקום והן לגבי אורך התקופה  שבה  יצטרך לשלם לפני קבלת ההפטר .
 5. בנסיבות אלה כל מי חושב להגיש בקשה לחדלות פירעון לפי החוק החדש רצוי להתייעץ כבר היום עם עו"ד שמתמחה בתחום ,לפני כניסה לתוקף של החוק החדש. כדי לפעול נכון ,היום ובמשך כל התקופה בעתיד , כדי להבטיח  קבלת ההפטר המיוחל במחיר נמוך יותר בזמן קצר יותר .
 6. על פי סעיף 373 לחוק ,על הליכי פשיטת רגל לפי פקודת פשיטת הרגל ,שהיו תקפים לפני כניסת החוק לתוקף , ימשיכו לחול הוראות הדין שחלו עליהם קודם לכן.
 7. שינוי חשוב נוסף הוא ,שבעלי חוב שאינו עולה על 150000 ₪ ידונו בלשכת ההוצאה לפועל , ובעלי חובות העולים על 150000 ₪ יותר יתדיינו בבית משפט השלום .
 8. . יחד עם זאת לחוק החדש , יש גם חסרונות לגבי חלק מהחייבים ,שכן במקרים מסוימים החוק משנה את הדין , כך למשל לחייבים  שדירתם רשומה בטבו  . לגביהם,  לפי הדין הקודם חל חוק הגנת הדייר  ,  ולכן רצוי שיזדרזו להתייעץ בשאלה האם להגיש בקשה לפשיטת רגל לפני כניסה לתוקף של החוק החדש.

        האמור במאמר אינו מהווה יעוץ משפטי, לייעוץ משפטי יש לפנות לעורך דין ורצוי לפנות לעורך דין המתמחה בהוצאה לפועל חדלות פירעון ופשיטת רגל.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם