לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

הסדר חובות לבנקים

הסתבכות כלכלית

1  אחת הבעיות הקשות ביותר כיום היא להתמודד עם תשלום חובות לבנק, כוון שבנק מלווה כסף בריבית גבוהה יחסית ,ולעיתים הלווה לא מצליח להחזיר את ההלוואה ואת הריבית שהצטברה ובמקרה זה הבנק מגדיל את הריבית לריבית חריגה אשר מגבירה את הקושי ,והחוב הולך וגודל  וגודל כמו כדור שלג ומכאן להסתבכות כלכלית הדרך קצרה .

הליכים נגד החייב

2  מקרה זה כאשר האזרח הסתבך בחובות , הבנק בדרך כלל נוקט בהליכים לא נעימים נגד החייב , הנזק יכול לגדול שכן כתוצאה מהריבית החריגה החוב הולך וגדל ומכפיל עצמו כל כמה שנים , בשלב ראשון  הבנק שולח אזהרה לאחר מכן במידה והחייב לא מגיע להסדר עם הבנק עלול מצבו להסתבך שכן הבנק עלול לפעול נגדו על ידי הגשת תביעה  בקשה לפסקי דין ,עיקולים ,סגירות אשראי ,עיכובי יציאה מן הארץ , הגבלת רישיון נהיגה ,והגבלות שונות .

הגנת החוק לחייבים

3  מנגד החוק מגן על החייבים בהגנות שונות ורבות וראוי לדעת מהם ,שכן ידיעת הגנות המשפטיות והגנה נכונה עשויה לסייע לחייב להגיע להסדר נוח .

4  ראשית כאשר החובות גדולים מאד והחוב מגיע  לסכום שלא ניתן להחזירו בזמן סביר , עומדת לחייב אופציה לבקש פשיטת רגל במקרה זה , לאחר תשלום של מספר שנים לבקש ולקבל  הפטר ,
5  עובדה זו יודעים גם הבנקים וניתן לנצל זאת להגיע לפשרה סבירה אף מבלי לפנות להליכי פשיטת רגל ,ולעיתים די להסביר לבנק כי לא ניתן להשיב את כל החובות . וכי נשקלת אפשרות לבקש פשיטת רגל על מנת שהבנק יתרכך ויגיע להסדר סביר

היתרון בפשיטת רגל

6  היתרון בפנייה להליך פשיטת רגל היא בעובדה שבהליך פשיטת רגל ניתן לסלק את חובותיהם של חייבים שנקלעו לחובות גדולים בגלל ניהול כלכלי כושל, וכתוצאה מכך נפתחו נגדם תיקים רבים בבתי משפט ובהוצאה לפועל, ונושים רבים פועלים נגדם בעת ובעונה אחת.

7 לאותם חייבים הדרך המומלצת ביותר היא לפתוח בהליך של פשיטת רגל ולהגיש בקשה לעיכוב הליכים ולכינוס נכסים, שבסיומו ניתן לבקש הפטר מכל החובות.

8 פשיטת רגל היא הליך שבו כונס הנכסים הרשמי ממונה לטפל בנכסיו של פושט הרגל (אשר בדרך כלל אין לו כמעט נכסים).

9 לעיתים אין ברירה אלא לפנות להליכי פשיטת רגל שמהווים הדרך הסבירה והקלה ביות לפרוע ם את החובות לבנקים ולהיות חופשי מסנקציות שמפעיל הבנק נגד החייב .

מו"מ והסכמי פשרה

10 כוון שיש הגנות רבות לחייבים ניתן לנצל זאת על מנת להגיע לפשרות סבירות עם הבנקים , אשר לוקחות בחשבון את מצוקת הלווים אשר נקלעו להסתבכות כלכלית , ולהפחית מהחוב ולהפחית או לבטל את חיובי הריבית , ולפרוס את החוב לתשלומים למשך מספר שנים ,עד חמש שנים ויותר ,ולפרוע את החוב בדרך אפשרית ללווה , ואשר לא תכביד על החייב יתר על המידה .

הגנת ערבים

11 לעיתים אזרחים נורמטיבים שאינם חייבים דבר לאיש נקלעים לתביעות בנק נגדם עקב מעשה טוב שעשו -חתימה תמימה על ערבות  לאחר – חבר או קרוב משפחה .

12 מצבם של אלו קשה יותר שכן אלו חובות של אחרים שהחותם כלל לא נהנה מהם , גם לערב עומדים כל הגנות בתוספת הגנות נוספות , שכן יש מקרים שבהם ניתן לבטל ערבות בנקאית  ורבים לא יודעים זאת , ולא מגינים על עצמם מתביעה נגדם וחבל

מקרים בהם ניתן לבטל ערבות בנקאית
לערב שמקבל התראה על כך שהחייב לא משלם את חובו , ראוי  לבדוק עובדות שעשויות לבטל  הערבות.ראשית עליו לבדוק  האם החייב היה בקשיים לפני החתימה על הערבות., הערב יכול  לגלות זאת על ידי תשאול החייב עצמו, ואם יתגלה מבירור עם החייב שהחייב היה בקשיים לפני שהערב חתם על הערבות, ולמרות זאת הבנק לא גילה לו את כל הפרטים על מצבו העובדתי במקרה זה  ניתן לבטל את הערבות.במקרה כזה על הערב לשלוח מכתב ביטול ערבות, ובמקרה שכבר תבעו אותו עליו להגיש כתב הגנה או בקשת רשות להתגונן
בפס"ד בעניין ציגלר נגד בנק המזרחי תיק מספר 1570/92 מקרה החייב נקלע לקשיים ויתרת החובה בחשבונו הגיע ל90,000 ש"ח, הבנק הבין שיתקשה לגבות ממנו ושלח אותו להביא ערבים תמימים, החייב הביא  ערב בשם ציגלר ולא גילה לו כל עובדות כולל היותו בקשיים , בית המשפט פסל הערבות  כוון שחובת נציג הבנק הייתה לגלות לו את כל  המצב העובדתי  ואי  הגילוי גרם ל שהערב הוטעה

בחוק יש הגנות נוספות לערבים ,ויש מקרים בהם הערבים מוגנים בהגנות שונות,כמו למשל איסור לתבוע ערב  אלא אם כן תבעו את החייב ולא הצליחו לגבות כספים ממנו , וכן הגנות נוספות .

לסכום הדין מגן על אנשים שהסתבכו כלכלית ומאפשר להם דרך לצאת מחובות תוך מספר שנים ולא צריך להתייאש אלא להתמודד עם החובות ,ולהיעזר בעורכי דין שמתמחים בהסדרי חובות ,ובתביעות בנקים ,ולהתנגד לפעולות הבנקים  ולהתמודד איתם בכל הדרכים שהחוק מאפשר . שכן ההסדר הוא אינטרס של כולם , אלא שצריך שההסדר לא יספק רק את האינטרסים של הבנק אלא  גם את האינטרס של הלקוח  שהסתבך בתום לב בחובות לבנק.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם