לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

הפטר בפשיטת רגל

הפטר הוא היתרון הגדול של הליך פשיטת רגל, ובדרך כלל אכן יינתן  לפושט הרגל הפטר בסוף ההליך למעט חריגים.

בפועל  מיד לאחר שאדם הוכרז כפושט רגל, הוא יכול לבקש הפטר ובית משפט מאפשר להגיע להסכם פירעון חוב תוך שנה וחצי שבמסגרתו  יינתן הפטר מותנה בתשלום נוסף לפי יכולת החייב, בדרך כלל נוהגים בתי המשפט לקבוע הסדר של תשלומים נוספים לתקופה של שנתיים שלוש ,לפי יכולת החייב.

כאמור ובסוף ההליך החייב מקבל הפטר מלא מחובותיו, שמשמעותם פטור מלא מכל חובותיו של החייב, אשר שהצטברו עד תחילת  הליך פשיטת הרגל. וסגירת כל תיקי ההוצאה לפועל נגדו.

במשך השנתיים  האחרונות טיפל המשרד בחמישה בקשות לפשיטת רגל ובכולם קיבל הלקוח הפטר  מחובותיו בתמורה לתשלום  קטן שנקבע ללקוח על פי יכולתו.  וכתוצאה מקבלת ההפטר ,נפטר הלקוח מכל חובותיו ויכול לפתוח דף חדש בחייו.

הפטר ניתן בדרך כלל לפושט הרגל בתנאי שלא התגלה חוסר תום לב בהתנהלותו, ושלא הונה את נושיו. הן בשנים שבהם יצר את החובות והן בהליך פשיטת הרגל עצמו.

הפטר הוא מעיין חוק סוציאלי שמטרתו שיקום החייב על מנת לאפשר לו להתחיל דף חדש ללא מצוקה תמידית, שנובעת מהטרדות אינסופיות של נושים שונים.

צו הפטר פוטר את החייב מכל חוב שהיה קיים לפני הגשת בקשת פשיטת רגל. וה-הפטר יחול על החובות שהיו קיימים ערב הגשת בקשת הכנוס, פרט לחובות שה-הפטר לא חל לגביהם כגון חובות מס או חובות מזונות בחריגים מסוימים.

מטרת הפטר היא לאפשר לחייב שאיננו מסוגל לשלם את חובותיו לפתוח דף חדש ונפתחת בפניו אפשרות התחיל חיים חדשים ללא חובות המפריעים לו לחיות חיים שקטים מרדיפות הנושים השונים.

לכן מומלץ במקרים המתאימים לפנות להליכי פשיטת רגל, בעיקר כאשר מצבת החובות היא כזו שלא נראה בעתיד הקרוב אפשרות לחייב להחזיר את חובותיו, וכל ניסיון להתפשר עם הנושים לא צלח.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם