לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

עו"ד מתמחה בהסכם פשרה עם הבנקים

משרדנו  טיפל במקרים רבים של הסדרי חוב לבנק שכן עיקר עיסוקנו בטפול בחייבים, וראינו כי אין גבול לאפשרויות להגיע להסדרים עם בנקים שכן יש אינטרס משותף להגיע להסדר בסכום סביר בהתאם ליכולתו של החייב.

כך למשל טיפל משרדנו בחוב של לקוח העולה על מיליון ₪ ואשר לו חצי מיליון חובות נוספים והוא חולה ומבוגר. בסופו לש דבר הבנק הסכים לפטור אותו מכל חובותיו תמורה 6000 ₪ בלבד.

מה ניתן לעשות במקרה של הסתבכות כלכלית, שבמהלכה לקוח של בנק לווה  כסף מהבנק ולא מצליח להחזיר את ההלוואה ,לעניין זה ראוי לזכור כי  בנק מלווה כסף תמורת ריבית ,וכאשר הלווה לא מצליח  להחזיר את כל ההלוואה הבנק גובה ריבית חריגה אשר מגדילה את החוב, וכתוצאה מכך מגדילה את חיובי הריבית החריגה. כתוצאה מריבית, דה-ריבית שמצטברת.

וכך החוב גדל כמו כדור שלג ובסופו של דבר.  לעתים  מגיע העת שהלווה כבר לא יכול להחזיר את ההלוואה.
3. מה ניתן לעשות על מנת שלא להגיע להליכים משפטיים במצב כזה.

4. במקרה זה ראוי לנסות להגיע לפשרה עם הבנק , רצוי להגיע להסדר בעזרת עו"ד בעל ניסיון בתחום, בדרך כאשר העקרונות לפיהם יערך ההסדר הם שונים ממקרה למקרה, אך מומלץ להגיע לפשרה שבמהלכה ינסה החייב או בא כוחו לפעול לפי עקרונות הבאים: 

א. להפחית את סכום החוב  סכום החוב

ב  לפרוס את  היתרה בתשלומים

5. נזכור כי הבנק עצמו לוקח בחשבון אפשרות שהלקוח, יקלע לקשיים והוא מבין היטב שתביעה משפטית והוצאה לפועל לא תמיד הם הפתרון הראוי , ולכן גם לבנק יש אינטרס במקרים רבים להגיע לפשרה סבירה בהתאם ליכולת החייב.

6. נזכור שבדרך כלל הבנקים מרוויחים מההלוואות שנתנו ובדרך כלל שנים רבות נהנים מאותה ריבית, ולכן אם קורה הסתבכות כלכלית, ראוי להזכיר לבנק את העובדה ששנים רבות נהנה מתשלומי הריבית, ויש להבין את הלקוח גם בשעותיו הקשות.

7. במקרה שהבנק מתקשה ללכת לקראת הלקוח, יכול ב"כ הלקוח להסביר לבנק את מצבו הקשה של הלקוח והעובדה שללא הסדר יאלץ הלקוח לפנות בבקשות לחקירת יכולת או  לאיחוד תיקים אם יש לו כמה חובות, או חמור מכך להגיע לפשיטת רגל מצב שאיננו לטובת הבנק ולא לטובת הלקוח.

8. בהליך פשיטת רגל ניתן לסלק את חובותיהם של חייבים שנקלעו לחובות גדולים בגלל ניהול כלכלי כושל, וכתוצאה מכך נפתחו נגדם תיקים רבים בבתי משפט ובהוצאה לפועל, ונושים רבים פועלים נגדם בעת ובעונה אחת.

9.  כיום ניתן להגיע להיפטר תוך שלוש שנים , והבנק יודע שאפשרות כזו  תפגע בבנק לכן עדיף לבנק להגיע להסדר.

10. לסכום הבנק מבין שאולי יקשה לו לגבות את הכסף והליכים משפטיים יגרמו אולי להוצאות רבות שבסופם לא בטוח שיוכל לגבות את הכסף . לכן יש לו אינטרס לסיים את החוב ולו גם תוך ויתור על חלק ניכר מהחוב . לכן רצוי לנהל משא ומתן עם הבנק  בעזרת עו"ד שמתמחה בתחום. ולהגיע להסדר סביר.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם