לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

הסכם ממון

בני זוג העומדים להינשא מוטרדים לעתים בשאלה מה יקרה אם הנישואין לא יעלו יפה בעתיד ויאלצו להתגרש, בעיה זו מחריפה כאשר לאחד מבני הזוג יש רכוש רב ו/או הכנסה גבוהה ומצבו הכלכלי של בן/בת הזוג השני פחות טוב, במקרה זה יש חשש טבעי לבן הזוג המבוסס יותר מפגיעה עתידית ברכוש אותו צבר לפני הנישואין. במקרה זה הפתרון המועדף הוא לערוך הסכם ממון שיבטיח מינימום פגיעה עתידית ברכושו.
במקרה שאין הסכם ממון חל הסדר איזון משאבים, וחזקה שרכוש בני הזוג שנצבר במהלך הנישואין מתחלק באופן שווה בין בני הזוג, ורכוש שנצבר לפני הנישואין נשאר בידי אותו בן זוג שצבר אותו אך לכך יש חריגים רבים ונוצרים בעיות רבות באפן חלוקת הרכוש בגירושין, שכן לעתים חל ערבוב מסוים בין הרכוש שנצבר לפני הנישואין לרכוש שנצבר לאחר הנישואין . כמו למשל שימוש בכספים שנצברו לפני הנישואין לרכישת רכוש משותף לאחר הנישואין .

הסכם ממון מקובל יותר בנישואין שניים שבהם כבר צברו הצדדים העומדים להינשא רכוש והם מבוססים יותר ומעוניינים לשמור על רכושם והם מודעים לסכנה שנישואין לא יעלו יפה.

לכן רצוי לערוך הסכם המסדיר את חלוקת הרכוש בגירושין עתידיים, ורצוי להגיע להסכמה כי כל כספו וכל רכושו כולל פרות הרכוש של כל צד יישאר בבעלותו בלבד גם במקרה של גרושים. כמו כן למען הסר ספק יש לפורט בהסכם את רכושו של כל בן זוג לפני הנישואין. וכיצד יחולק הרכוש עם פקיעת הנישואין.

הסכם ממון מנציח את ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים למען הסר ספק, ובכך מגן יותר על רכוש שנצבר לפני הנישואין של כל בן זוג במקרה של גירושין בעתיד. הסכם כזה ומפחית את הסיכון לפגיעה ברכושו ו/או בפרות רכושו של בן הזוג כתוצאה מהגירושין .

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם