לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

הסכם גירושין

אחת הבעיות הקשות לבני זוג שרוצים "לפרק את החבילה", היא שקשה מאוד להכריח צד להתגרש, ובנוסף הצדדים ומיטלטלים בין שני ערכאות שונות – אזרחי ורבני. ועלולים להוציא סכומי כסף נכבדים. לשלם עבור ההליכים השונים.
וכתוצאה מכך נאלץ הצד שרוצה להתגרש להסכים לוותר לצד השני ויתורים רבים שיאות להתגרש. והוא מרגיש לעיתים שנעשה לו אי צדק, שכן חושב שמגיע לו יותר, אך מרגיש שוויתר על מה שמגיע לו.

כיום יש כלים להכריח צד להתגרש וכיום ניתן למשל לאסור בעל עד שיסכים להתגרש, אך השימוש בכך מועט, כוון  שבתי הדין הרבניים מעדיפים שהגירושים יהיו בהסכמה ולא תחת לחץ.
לכן מומלץ להגיע לפשרה על מנת לסיים ההליכים במהרה, שכן הליכי הגרושים מתישים ומיגעים ופוגעים במשפחה כולה בייחוד בילדים. ורצוי לנסות להתפשר, ולהגיע להסכמה, כך ששני הצדדים יסיימו את המחלוקת ברוח טובה ושהמחלוקת בין הצדדים תפגע כמה שפחות בילדים.
את הסכם הגירושים רצוי לעשות באמצעות עורך דין, ורצוי שכל צד ייעזר בעורך דין מטעמו אשר יוכל לייצג את האינטרסים שלו, אך רצוי להימנע כמה שאפשר מהצורך להגיע לבית משפט.
בהסכם הגירושין יפורטו כל הסוגיות החשובות לפרוק החבילה שהם:
א. מזונות לילדים
יש לנסות להגיע לסכום מוסכם שמביא בחשבון את צרכי הילדים מחד ואת יכולת האב מאידך, בחישוב המזונות לקחת בחשבון את עלות האוכל, חוגים, טיפולים רפואיים ובלויים, הוצאות הבית שבדרך כלל מחייבים לילד אחר שליש הוצאות הבית, לשני ילדים 40 אחוז ולשלושה ילדים 50 אחוז ושאר ההוצאות המשפחה
ב. חלוקת רכוש
יש לבדוק את כלל הרכוש המשותף של שני בני הזוג כולל נכסים שונים, פנסיה, ניירות ערך חסכונות  ועוד, יש לבדוק  את כלל הרכוש לאחר קבלת כל המידע עליו לכן מומלץ לבקש דפי חשבון, בנק ואישורי יתרות כולל עם אפשר לבקש ייפויי כוח מבן הזוג על מנת לאתר את כל רכושו של בן הזוג.
ג. ראיית הילדים .
יש להקפיד על מתן כבוד הדדי בין ההורים לבין עצמם ובין ההורים לילדיהם, כשהשקול המרכזי הוא טובת הילדים וכל סכסוך משפטי פוגע בדרך כלל בילדים . לכן יש להקפיד על קיום הסדרי ראייה כולל חגים וחופשות, על מנת שהקשר עם הילדים ישמר גם לאחר הגירושין.
תוקף של בית משפט להסכם
הסכם גירושין חייב לקבל תוקף של בית משפט ללא אישור אין לו תוקף
משרד עו"ד אבן חיים בעז מתמחה במשפט מסחרי הוצאה לפועל ודיני משפחה  למעלה מ 25 שנים.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם