לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

ביטול הגבלת רישיון נהיגה

משרדנו טיפל בלקוחות שונים שקבלו הגבלת רישיון נהיגה אשר פגעה ביכולתם להתפרנס ולנהל חיים נורמליים. בכל המקרים הוגשה בקשה לביטול הגבלת רישיון נהיגה יחד עם בקשה לחקירת יכולת ,מהנימוק שההגבלה פוגעת בעיסוקו של החייב וביכולתו לשלם את החוב .
כמעט בכל המקרים רשם ההוצאה לפועל ביטל את ההגבלה , משנוכח כי החייב משלם כפי יכולתו. וההגבלה מפריעה לפרנסתו ופרנסת המשפחה התלויה בו .

תיקון חוק ההוצאה לפועל –הגבלת רישיון נהיגה בהוצאה לפועל
אחד החידושים העיקריים בתיקון לחוק ההוצאה לפועל, שנחקק לאחרונה, הוא האפשרות שניתנה לזוכה להגביל את רישיון הנהיגה של החייב עקב חובות שאינם משולמים, ובדרך כלל ביקש לקבל צו המגביל חידוש רישיון הנהיגה של החייב, כל זמן שאיננו משלם את חובו. מדובר באחת הסנקציות החריפות ביותר נגד חייבים.

עקב התיקון לחוק יכול היום הזוכה לנקוט בהליכים רבים שהיה קשה לנקוט בהם בעבר כגון הגבלת דרכון, הגבלת כרטיסי חיוב ועוד פעולות שמקשות על חיי החייבים, שכן, עקב התיקון, די כיום בהטלת הגבלת רישיון נהיגה כדי לגרום לכך שהחייב לא יוכל לנהוג  בעתיד.

הדרך לבטול ההגבלה
לפי התיקון לחוק ההוצאה לפועל "הגבלה זו לא תוטל אם שוכנע רשם ההוצאה לפועל כי הטלתה עלולה לפגוע פגיעה ממשית בעיסוקו של החייב וביכולתו לשלם את החוב או שרישיון הנהיגה חיוני לחייב, עקב נכותו או עקב נכות בן משפחה התלוי בו."
לכן חייב שמקבל הודעה על הגבלה שכזו יכול להגיש בקשה לבטל את ההגבלה. בפועל, ראש ההוצאה לפועל דורש בדרך כלל לערוך לחייב חקירת יכולת ולקבוע לו תשלום חודשי קבוע כתנאי לביטול ההגבלה.

אחד התנאים להגבלה המוטלת על החייב, הוא המצאת אזהרה מלאה לחייב, לפחות חצי שנה לפני מועד הטלת ההגבלה.

מועד תחילת ההגבלה

ההגבלה מונעת בדרך כלל חידוש רישיון נהיגה ולא גורמת לשלילת רישיון מידית. לכן, אם בידי החייב רישיון קיים ותקף, נותר לו  די זמן להגיע להסדר עד מועד פקיעת הרישיון.

תיקון חוק ההוצאה לפועל מכביד על חייבים, שכן הוא מאפשר סנקציות חריפות יותר שלא היו קודם לכן נגד חייבים והתוצאה היא שבתיקים רבים שהיו "רדומים" בעבר, התחילו הנושים לפעול כיום. עובדה זו גורמת מצוקה רבה יותר לחייבים ואחת האפשרויות שבידי החייבים היא לבקש חקירת יכולת או איחוד תיקים או פשיטת רגל (ראו מאמרים באתר בעניין).

במקרה שהחייב מגיש בקשה לאיחוד תיקים או לפשיטת רגל הוא יכול במסגרת הבקשה לבקש לבטל את ההגבלה שמונעת ממנו לחיות חיים תקינים או להתפרנס בעזרת רכבו.
בפועל, כיום ההגבלה גורמת לרבים להגיע להסדרים או להגיש בקשה לראש ההוצאה לפועל לביטול הגבלה, ואם מדובר בכמה תיקים לבקש איחוד תיקים ובמקרים מסוימים אף להגיש בקשות לפשיטת רגל.

יצוין כי פנייה לפשיטת רגל היא הדרך הראויה לחייבים שיש להם חובות רבים ושלא נראה כי בעתיד הקרוב יצליחו לשלם את חובותיהם, שכן כיום בפשיטת רגל אפשר בדרך כלל לקבל הפטר מכל החובות לאחר תקופה של מספר שנים, בתנאי שהחייב ישלם תשלומים חודשיים לפי יכולתו.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם