לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

בשורה גדולה  לחייבים

חוק חדש: חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי  מאפשר הפטר מלא מחובות ללא פשיטת רגל.

בעוד זמן קצר יכנס  לתוקף חוק חדש: חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי , שמטרתו שיקום כלכלי של החייב, ויאפשר  לחייבים   אשר אינם יכולים לשלם את חובותיהם .לקבל  הפטר מלא ללא הכרזה כפושטי רגל. לכן מומלץ כבר היום לפנות לייעוץ בעניין .

1. היתרון הגדול של החוק , הוא בעצם מחליף את דיני פשיטת הרגל , עם יתרון גדול, מטרתו של החוק שיקום החייב , ובסוף ההליך חייבים יקבלו פטור מלא מחובותיהם ללא כתם של הכרזה כפושטי רגל .

2. מטרת החוק העיקרית היא להביא לשיקום כלכלי ,ולהסדיר פירעון חובות של חייבים, שלא מסוגלים לשלם את כל חובותיהם . מתוך ידיעה כי רוב החייבים נפלו מבחינה כלכלית מחוסר ידיעה ובעיקר ממתן אשראי גבוה מדי והחוק נועד לשקם ולא להעניש .

3. על פי החוק החדש יקבלו חייבים הפטר תוך 4 שנים ,אך החלשים יותר מבחינה כלכלית תוך שנה , מצד שני חייבים  שפעלו בחוסר תום לב עלולים להיות מעוכבים בקבלת הפטר לשנים  רבות .מהו חוסר תום לב ? חייב שלא עובד בעצם לא ממצא את פוטנציאל  ההשתכרות שלו , או      חייב שמבריח נכסים נחשבים לחוסר  חוסר תום לב.

4. מסיבה זו יש חשיבות להתנהגות החייב כבר היום עוד לפני הגשת בקשה על פי החוק החדש ,,הן לגבי סיכויי החייב להצליח בשיקום כלכלי והן לגבי אורך התקופה שבו יצטרך להמשיך לשלם לפני קבלת ההפטר והן לגבי גובה הסכום החודשי שיצטרך לשלם .

5.  לכן  רצוי להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בתחום ,כבר היום כדי לפעול נכון מהיום והלאה  ,לאורך השנים באופן שיבטיח ההפטר המיוחל.

6. יחד עם זאת  לחוק החדש יש גם חסרונות ,שכן במקרים מסוימים החוק החדש משנה  את הדין  , כך למשל לחייבים  בעלי דירה הרשמה בטבו . לגביהם על פי הדין הקודם , חל חוק הגנת הדייר  דרך כלל  ,כלפי לחייבים שדירתם רשומה בלשכת רישום מקרקעין

7 א. לכן לאותם חייבים רצוי להזדרז ולהתייעץ בשאלה האם להגיש בקשה לפשיטת רגל לפני כניסה לתוקף של החוק החדש.. שכן לאחר כניסתו לתוקף לא יוכלו להגיש בקשה לפשיטת רגל   . .

האמור במאמר אינו מהווה יעוץ משפטי ,לייעוץ משפטי יש לפנות לעורך דין, ורצוי לפנות לעורך דין המתמחה בהוצאה לפועל ,חדלות פירעון, ופשיטת רגל.

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם