לקבלת יעוץ התקשרו: 03-6911522
לפגישת יעוץ:

03-6911522

מיקום:

יגאל אלון 157, תל-אביב

שעות פעילות

9:00 19:00

    עו"ד בועז אבן חיים פשיטת רגל והוצאה לפועל לתיאום פגישת ייעוץ מלא\י פרטים.
      התקשרו עכשיו:03-6911522

ביטול עיכוב יציאה מהארץ

משרדנו טיפל והגיש בקשות לביטול עיכוב מן הארץ שהגישו חייבים בהוצאה לפועל .
יש מספר אפשרויות להטיל עיכוב יציאה מן הארץ .

א.עיכוב יציאה מן הארץ מוטל במסגרת ההגבלות שניתן להטיל על חייבים . הכוללים הגבלה של עיכוב יציאה מן הארץ וכן הגבלה מלהחזיק דרכון .
ב.לפי סעיף 66ב לחוק ההוצאה לפועל רשם רשאי להטיל הגבלות על החייב , כולל עיכוב יציאה מן הארץ , אם הוכח לרשם ההוצאה לפועל כי הוא בעל יכולת המשתמט מתשלום החוב ולא ניתן הסבר סביר לאי-התשלום החוב .
ב במסגרת בקשה לאיחוד תיקים ,ולהכרזת חייב מוגבל באמצעיים מוטל תמיד גם עיכוב יציאה מן .. הארץ .
ג. אפשרות נוספת להטלת עיכוב יציאה מן הארץ היא במסגרת סעיף 14 לחוק לפיו הזוכה טוען כי .. החייב עומד לצאת מן הארץ מבלי לשלם חובו ויש חשש כבד כי אם לא יינתן צו העיכוב יגרם .. .. לנושה נזק בלתי הפיך ,שכן החייב לא יחזור לארץ והנושה יאבד את כספו .
ד. אפשרות נוספת לעיכוב יציאה מן הארץ היא במסגרת בקשה לפשיטת רגל. בית המשפט נותן צו לעיכוב הליכים ועיכוב יציאה מן הארץ נגד החייב .
ביטול עיכוב יציאה מן הארץ .
1במקרה בו הוטלו הגבלות לפי סעיף 66 לחוק ההוצאה לפועל ובמסגרתם הוטלה הגבלה של עיכוב יציאה מן הארץ. ניתן להגיש בקשה לחקירת יכולת ולשלם את התשלומים שנקבעו. ולבקש ביטול כל ההגבלות כולל ההגבלה של עיכוב יציאה מן הארץ.
2 גם בשאר המקרים יש לבקש חקירת יכולת תוך כדי הגשת שאלון ומסמכים , ולשלם את הסכום שיקבעו.
3 בבקשת ביטול עיכוב יציאה מן הארץ באיחוד תיקים ,יש להגיש בקשה מפורטת ומנומקת לציין את מטרת הנסיעה ותקופת הנסיעה וכן להציג 2 ערבים שאין להם חובות בהוצאה לפועל , ולצרף 3 תלושי משכורת אחרונים של הערבים או ערבות בנקאית .
4 רצוי להגיש את הבקשה זמן סביר לפני הנסיעה, שלא יפחת משבועיים עד חודש מלפני הנסיעה,על מנת לאפשר להגיש את הבקשה ולקבל החלטה לפני המועד המתוכנן לנסיעה לחו"ל ,ולהותיר מספיק זמן לעמידה בדרישות הפרוצדוראליות להגשת בקשה לביטול עיכוב יציאה,
5. הבקשה מועברת לרשם להחלטה , בהתאם לנסיבות של כל מקרה ומקרה , וכאשר רשם .ההוצאה .לפועל מאשר את הערבים , הוא מורה להטיל עיכובי יציאה מן הארץ נגד הערבים לתקופה בה החייב יצא מן הארץ .ומבטל את עיכובי היציאה , עם חזרת החייב מחו"ל .
6במקרה שבו הוגשה בקשה לעיכוב יציאה לפי סעיף 14 לחוק ההוצאה לפועל , יש להגיב לטענות הנושה שהחייב מתכונן לברוח מן הארץ. ולהראות כי אין יסוד לחשש הזוכה . .
5 ניתן לבקש להפקיד ערבות בנקאית של צד ג במקום הערבים. להבטחת שובו של החייב לארץ, במקרה זה הערבות מבוטלת מיד עם חזרתו של החייב מחו"ל .

עו"ד בועז אבן חיים
מומחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל


ehb123a@netvision.net.il 

שעות פעילות: 9:00 19:00 

 רח' יגאל אלון 157, תל-אביב 

03-6911522 

Call Now Button

לדף הקודם